טיפול אישי ומקצועי ע"י דר' קול ביחידה להפריה חוץ גופית הגדולה בצפון בבי"ח אלישע

הביקור הראשון

הסיבות לבעיות פוריות נחלקות שווה בשווה בין הבעל והאישה, לכן רצוי ששני בני הזוג יגיעו לביקור הראשון. ראיון רפואי מפורט לשני בני הזוג עשוי לזהות חלק נכבד מהסיבות לבעיית הפוריות. אם עברתם ברור או טיפול בעבר, רצוי מאוד להביא אתכם מסמכים רפואיים, תוצאות בדיקות, צילומים, ופירוט מלא של הטיפולים שבוצעו בעבר ותוצאותיהם.

כדי להפיק המרב מהביקור הראשון עשו "שיעורי בית" ובואו מוכנים עם הנתונים הבאים: פירוט מלא של כל ההריונות שהיו עד כה, מתי החלו, באופן ספונטאני או לאחר טיפול? אם לאחר טיפול: איזה תרופות נלקחו? אופן סיום כל הריון: לידה רגילה? קיסרית? הפלה טבעית? גרידה? הריון מחוץ לרחם? הריון "כימי"? אירועים רפואיים חריגים במהלך ההריונות. פרטים נוספים: מחלות רקע, אשפוזים בעבר, ניתוחים בעבר, מחלות גנטיות במשפחה, תרופות קבועות, רגישות לתרופות, אורח חיים: בעיקר בנושא עישון וצריכת אלכוהול. פירוט מלא לגבי סדירות מחזורי הוסת, עדיף עם תאריכים מדויקים של תחילת המחזורים יכול לעזור מאוד בתהליך האבחון. יש להדגיש כי הגישה לברור בן הזוג זהה לחלוטין. כלומר, יש להכין כל המידע הרפואי גם לגביו. בעיקר יש צורך במידע לגבי ניתוחים באזור המפשעות ואשכים, חבלות באזור, זיהומים, חשיפה לחומרי ריסוס, כימיקלים, סביבת עבודה חמה במיוחד (מטבח, תנור היתוך), בדיקות זרע שבוצעו בעבר.

הביקור הראשון יסתיים בגיבוש תוכנית לברור נוסף, או לתחילת טיפול.

 

הקליניקה

בי"ח אלישע, הנמצא בחיפה, הוא בית החולים הפרטי הגדול ביותר בצפון הארץ. היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים החלה לפעול ב-1996 והפכה לגדולה בצפון.